Volvo Cars savusatiksmes drošības uzlabošanas pasākumu ietvaros piedāvā nozarē pirmodrošības komunikāciju tehnoloģiju, kas būs pieejama visā Eiropā. Šī tehnoloģija ļauj Volvo automobiļiem ar mākoņserverī bāzētatīkla palīdzību sazināties savā starpā un brīdināt vadītājus par slideniem ceļaapstākļiem un citiem bīstamiem faktoriem.

Funkcijas Hazard Light Alert un Slippery Road Alert pirmoreiz tika ieviestas 2016. gadā Volvo 90. sērijasautomobiļiem Zviedrijā un Norvēģijā. No nākamās nedēļas šīs funkcijas būspieejamas Volvo vadītājiem visā Eiropā. Tās būs iekļautas standarta aprīkojumāvisiem jaunajiem 2Volvo automobiļiem, un tās var uzstādītatsevišķiem agrākiem modeļiem*.

“Reālā laika drošības datu apmaiņa automobiļu starpā varpalīdzēt novērst negadījumus,” uzsvēra Volvo Cars Drošībascentra vadītājs Malins Ekholms.“Volvo īpašnieki dod tiešu ieguldījumu ceļu drošības uzlabošanā citiemautovadītājiem, kuri ir aktivizējuši šo funkciju, vienlaikus arī pašiem gūstotlabumu no savlaicīgiem brīdinājumiem par potenciāli bīstamiem ceļa apstākļiem.”

Volvo veiktie pētījumi liecina, ka ātrumapielāgošana atbilstoši reālajai satiksmes situācijai var radikāli samazinātnegadījumu risku. Savlaicīgi brīdinot vadītājus par tālāk uz ceļa gaidāmiembīstamiem faktoriem un ļaujot tiem jau krietni iepriekš pielāgot ātrumu,drošības komunikāciju tehnoloģijas spēj veicināt apdomīgāku braukšanas stilu unuzlabot satiksmes drošību.

Šādu datu apmaiņa reālajā laikā var būtiski veicinātvispārējus satiksmes drošības uzlabojumus, un tās ietekme pieaugs, kad šimapmaiņas tīklam pievienosies arvien vairāk automobiļu. Kopš pagājušā gadauzņēmumi Volvo Cars un Volvo Trucks apmaināsar datiem, lai brīdinātu vadītājus par tuvumā esošiem apdraudējumiem Zviedrijāun Norvēģijā.

“Jo vairāk automobiļu apmainās ar drošības datiem reālajālaikā, jo drošāki kļūst mūsu ceļi. Mēs ceram izveidot sadarbību arī ar citiempartneriem, kuri tāpat kā mēs cenšas uzlabot drošību,” piebilda Malins Ekholms.

Ieviešanas brīdī Volvo Cars sistēmasbija pirmais šāda veida piemērs automobiļu ražošanas nozarē. Tikko kādam ar šofunkciju aprīkotam Volvo automobilim tiek ieslēgti brīdinājuma gaismas signāli,funkcija Hazard Light Alert nosūtasignālu visiem tuvumā esošajiem, pie mākonī bāzētā pakalpojuma pievienotajiemVolvo automobiļiem, lai brīdinātu vadītājus un palīdzētu novērst potenciālusnegadījumus. Tas ir īpaši noderīgi, braucot pa ceļu ar asiem līkumiem unstāviem pakalniem.

Savukārt Slippery Road Alert pievēršvadītāju uzmanību gan pašlaik pastāvošajiem ceļa apstākļiem, gan priekšāgaidāmajiem, anonīmi ievācot informāciju par ceļa virsmas stāvokli no priekšābraucošajiem automobiļiem un jau iepriekš brīdinot vadītājus, kuri tuvojasslidenajam ceļa posmam.

 No 2020. gada visiem Volvo automobiļiem būs ātruma ierobežojumslīdz 180 km/h. Drīz pēc 2020. gada uzņēmums arī ierīkos automobiļosvideokameras un citus sensorus, kas novēros vadītāju rīcību un ļaus automobiļasistēmām iejaukties, ja nepārprotami iereibis vai izklaidīgs vadītājs riskēsizraisīt negadījumu, kas var beigties ar nopietniem savainojumiem vai nāvi.

Visbeidzot, uzņēmums paziņoja, ka tas pirmoreiz padarasavus drošības pētījumu datus ērti pieejamus centralizētā digitālā bibliotēkā, aicinot citus automobiļu ražotājus to izmantot, laipadarītu mūsu ceļus drošākus visiem.

*Funkcijas Hazard Light Alert un Slippery Road Alert ir pieejamas visiem Volvo automobiļiem arSPA (Scalable Product Architecture –SPA) vai CMA (Compact Modular Architecture –CMA) platformu sākot no 2016. modeļu gada.

https://www.whatcar.lv/auto-zinas-raksts/6765/volvo-pirmie-piedava-revolucionaru-drosibas-скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатноKomentāri Volvo pirmie piedāvā revolucionāru drošības sistēmu:

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив