Mācīties braukt atkal var visi - arī tie, kas pieteikušies mācībām pēc 2020. gada 20. Decembra. Presto autoskolas instruktori ir noilgojušies pēc jaunām sejām, tādēļ piesakies arī Tu! Vasarā daudzi brauc ārpus Rīgas, turklāt siltā laikā mazos attālumus Rīgā vairums izvēlas pievarēt kājām. Ko tas nozīmē jaunajam autobraucējam? Patīkamāku, brīvāku braukšanas apmācību procesu! Aiziet!

Braukšanas nodarbības Presto


Presto braukšanas nodarbības ir īpašākas nekā citur. Pirmkārt, tām var pieteikties tiešsaistē jeb online. Kad piereģistrēsies kā jaunais autobraucējs, Presto mājas lapā redzēsi braukšanas instruktoru kalendāru - brīvo nodarbību iespējamos laikus. Tev nebūs jāzvanās, jācenšas aizņemtais instruktors dabūt rokās. Viss notiek bez liekām emocijām - elektroniski.

Instruktoru maiņa


Otrkārt, braukšanas nodarbības Presto autoskolā vari saņemt 3 valodās - latviešu, krievu un angļu! Treškārt, ja nespēsi ar instruktoru saprasties pat savā dzimtajā valodā, proti, ja jums būs diametrāli pretēji izteiksmes veidi, braukšanas instruktoru ir atļauts nomainīt. Kā? Arī elektroniski. Tā nav Tava dzīves partnera maiņa, tāpēc arī šo procedūru iespējams veikt bez liekām sāpēm. Vienkārši pieraksties pie cita instruktora!

Braukšanas instruktoru maiņas iespējai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir iespēja braukt ar sev līdzīgāk domājošu instruktoru. Apmācību process ritēs daudz raitāk, ja Tu pēc iespējas ātrāk sapratīsi instruktora komunikācijas veidu. Otrkārt, nomainot instruktoru, reizēm izmainīsies arī automašīnas modelis.

Kā zināms, CSDD braukšanas eksāmena automašīna vienmēr ir kā pārsteigums no 3 modeļiem - Volkswagen Golf 7, Audi A3 Sportback vai BMW 218D XDrive Active Tourer. Nomainot instruktoru, Tev būs iespēja pabraukt ar katru no šiem modeļiem, tādā veidā jau mazliet pierodot pie katra no tiem. Svarīgi ir tas, ka izmēģinot katru modeli, uzzināsi arī to tehniskās atšķirības.

Atšķirības ir atrodamas jau sākot ar to, ka, piemēram, BMW 218D XDrive Active Tourer iedarbina, nospiežot pogu ‘’start’’, savukārt, Golf un Audi, izmantojot atslēgu. Atšķirības parādās arī figūru laukuma izpildē un citur. Izmēģinot katru modeli jau iepriekš, samazināsies arī neapzinātais stress, kas rodas, kad nonākam vidē, kur nekad neesam bijuši iepriekš. Kā zināms, visbiežāk tieši stress veicina mūs rīkoties nepārdomāti un tāpēc - nepareizi.

Iespēja braukt visā Latvijā


Treškārt, Presto piedāvā mācīties braukt jebkurā no 97 vietām Latvijā. Darbadienās vari braukt Rīgā un brīvdienās, piemēram, Jūrmalā vai netālu no saviem laukiem.

Nav nekāds jaunums, ka mūsdienu cilvēks ir ārkārtīgi aizņemts. Informācijas pieejamība ir tik liela, ka reizēm pat apjūkam, ko ar to visu gan iesākt. Daudzi savas baterijas uzlādē tieši laukos. Iespēja strādāt no mājām palielina kārdinājumu palikt laukos pēc iespējas ilgāk un bieži vien tādi mērķi, kā beidzot iegūt autovadītāja apliecību kaut vai 30 vai 40 gadu vecumā savu jaudu samazina, jo laukos beidzot esam sajutušies laimīgi. Presto tiecas šos 2 lielumus apvienot, piedāvājot braukšanas nodarbības arī citās Latvijas pilsētās, turklāt mācīties braukt varēsi arī brīvdienās.

Kā izvēlēties braukšanas instruktoru?


Braukšanas instruktoru profili redzami Presto auto skolas mājaslapā. Tur redzēsi ne tikai viņu vārdus, uzvārdus, foto, bet arī braukšanas apmācību stāžu, valodas prasmes, kā arī nodarbību lokācijas vietas. Kas nav mazsvarīgi - par katru no instruktoriem audzēkņi sarakstījuši arī atsauksmes. Tas nav tikai primitīvs pieczvaigznīšu vērtējums, bet gan gari paplašināti teikumi, pat rindkopas. Izlasot atsauksmes, varēsi jau saprast, kāda tipa cilvēks šis instruktors varētu būt.

Katram braukšanas instruktoram ir sava cena par nodarbību (2x45 min). Vairāk pieredzējušiem vai augstāk kvalificētiem nodarbības būs dārgākas. Braukšanas nodarbības Presto autoskolā maksā no 25 - 50 eiro.

Vēl daži padomi, lai ātrāk iemācītos braukt


Pirmkārt, atlicini tam laiku! Ja ņemsi braukšanas nodarbības tikai 1 reizi nedēļā, tad būs lielāka iespējamība, ka tukšajās dienās aizmirsīsi jau 1 reiz apgūtās lietas. Braukšana ir galvenokārt praktiska nodarbe. Vairākas reizes braucot pa 1 un to pašu ceļu, Tu atcerēsies noteikumus ne tikai ar prātu, bet jau ķermeniski.

Tas ir tāpat kā ar dejošanu vai jebkuru sporta veidu. Savukārt, kad ķermenis jūtas droši, tad arī prāts strādā daudz labāk. Braucot pa 1 un to pašu ceļu, noteikumi nemainās, taču katrā reizē Tu būsi kopā ar citiem satiksmes dalībniekiem, kur var atrasties kāds, kurš veiks bīstamus manevrus vai kā citādi pārkāps ceļu satiksmes noteikumus. Jo pārliecinātāk brauksi Tu pats, jo labāk un nekaitīgāk spēsi reaģēt arī uz citu braucēju pārkāpumiem.

Otrkārt, nav obligāti braukt tikai ar instruktoru. Kā zināms, tiem, kuri iepriekš automašīnās daudz nav sēdējuši, ir pat bail pieskarties pedāļiem. Tādēļ ir nepieciešams laiks, lai vispār pierastu pie dotās lomas, sēžot pie stūres. Vislabāk pirmās 2, 3 nodarbības aizvadīt instruktora pavadībā. Tad profesionālās nodarbības var jaukt arī radinieku un draugu pavadībā. Tomēr vienmēr jāatceras, ka tikai instruktors Tev spēs vispareizāk izstāstīt noteikumus un sīkas nianses, kas lieti noderēs tieši CSDD eksāmenā.

Treškārt, kā saka rekordiste tiesību iegūšanā sirmā vecumā Irma Kluša: ‘’Vienmēr ņem vērā esošo situāciju.’’ Noteikumi ir vieni, tie nemainās, taču situācijas gan. Laba braukšanas prasme nozīmē labas spējas reaģēt un ātri rīkoties, neieslīgstot garās pārdomās par dzīvi, citādi tā ļoti ātri var arī beigties.

Kad pēc tiesību iegūšanas būsi braucis jau vismaz gadu, sajutīsi, ka būt braucošam ceļu satiksmes dalībniekam nemaz nav tik biedējoši, ka tas pat var būt jautri un iepriecinoši. Kurš gan nav nekad sapņojis par tādu brīvību - piecelties saulainā rītā un doties jebkur, kur acis rāda. Kā būtu, ja bērnus uz pulciņiem beidzot varētu izvadāt ar personīgo auto? Un kā ir braukt uz Jāņu svinībām ar iespēju paņemt līdzi jebko, kas ienāk prātā, lai svētkus varētu sagaidīt pēc iespējas jautrāk un patīkamāk? Jautrie draugu izbraucieni gan vēl nav vēlami un pat atļauti, bet varbūt līdz pandēmijas situācija uzlabosies Tev jau varētu būt tiesības, lai aizvestu savējos no viena Latvijas gala līdz otram?

Piesakies Presto autoskolā jau tagad! Teorijas nodarbības joprojām varēsi apgūt no mājas ērtā dīvāna tiešsaistē, savukārt braukšanas nodarbības - kā parasti ir atkal iespējamas klātienē. Neaizmirsti lietot mutes un deguna aizsegu, rūpīgi seko līdzi savam veselības stāvoklim un varbūt jau drīz varēsim pulcēties un sarīkot īstus svētkus pandēmijas atvadām!

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатноKomentāri Auto ziņas: Rīgā atkal var doties uz braukšanas nodarbībām: